Oyun Hakkında Once İtemler Le İlgili Bilgiler Vericem Sonra Elimden Geldigince Belirli Zaman Aralıklarında Bir Kac Hero Hakkında Bişeyler Yazıcam ....

Str(strength) herolarına genelde str kasılıyor, satanic, heart of tarasq tarzı itemlar klasik.
Oyunda tek str'ysen ve karşıdaki diğer agility veya str herolarını tanklaman gerekiyorsa vanguard kasılır. Karşıda çok vuran ama az canlı melee agility heroları varsa blade mail kasarsın. Centaur veya Tiny gibi aoe stunner heron varsa dagger of escape alıp karşıdaki heroların arasına ışınlanarak sürpriz yapabilirsin.

Agility herolarına ise genelde damage kasılır ama özel herolara özel itemlar yapılır. Bone Fletcher veya Razor gibi çok hızlı vuran heron varsa stygian desolator yapabilirsin. Bruize Do Kyanon hemen her agility herosuna gidebilen bir itemdır. Yine çok hızlı vuran bir heron varsa, özellikle Antimage'e veya zaten kendinde bash özelliği olan Troll veya Faceless Void gibi herolara Crynium Basher yapılır. 2 veya 3 tane basher yaptıktan sonra karşında kim olursa olsun stundan çıkarmazsın. Ayrıca az canlı ama kaçamayan agility herolarına Sange and Yasha yapılır, canı artırılır ki ölmek daha zor olsun. Sange&Yashayı slow orb efecti olduğundan pek tercih edilmez ama attack speedi ve movement speed bonusuyla her agility heroya giden bir item. Naga Siren, Terrorblade, Nessaj veya Azwraith gibi bölünebilen herolara manta style itemı yakışır. Ne kadar fazla image, o kadar fazla damage potansiyeli. Ayrıca ölüm riskinin çok olduğu herolara, karşıda çok can yakan herolar varsa Lothar's Edge yapılır, gerektiğinde windwalk açılarak kaçılır.

Int(intelligence) herolarına genelde mana veya hp lazım oldugundan Soul Booster hep gider. Ancak oyun başında mana regen daha önemlidir. Her int herosuna ring of basillus'la açılış yapmak iyidir. Aghanim's Scepter çoğu int herolarının ultimate spellerini kuvvetlendirir. (bazıları hariç, hangi herolara yaradığı itemın açıklamasında yazılı) Aghanim yapılabilen her heroya yarar. Onun dışında, karşıda can yakan str veya agility heroları varsa önce euls scepter or divinity, sonra da onu guinso'ya çevirerek, Scepterın cyclon özelliği, guinsonun ise sheep'iyle birçok defa ölmeni engelleyebilirsin. Onun dışında pugna (banishi oldugundan) veya witch doctor(damage verilecek spelli az oldugundan) veya tinker(ultimate'i cooldownları kaldırdıgından) gibi herolara dagon iyi gider.
Bu saydıklarım dışında bir sürü hero ve item var.
Itemların özelliklerine bakıp hangi heroya hangi oynanışla hangi itemın yarayabileceğini kendin tespit etmen önemli. Mesela Terrorblade'e dagon ve lothar yapılır, genelde kimsenin aklına gelen birşey değildir bu taktik. Ancak sunder özelliğini iyi kullanarak dagonun 400 damage'ını vurunca ölmeyen hero yoktur. Bunun gibi çoğu heroya yarayabilecek özel itemlar var bunları keşfetmen önemli.

Razor(Lightining Revenant)

İçindekiler
1. Heronun Genel Tanıtımı
2. Heronun Skillerinin Tanıtımı
3. Skill Dağılımı
4. Bu Heroyla Neler Yapılabilir?

1. Heronun Genel Tanıtımı

Range: 550
Move Speed: 295
Primary: AGI
Str: 17 + 1.9
Agi: 22 + 2.5
Int: 14 + 1.8
Damage: 37 – 39
HP: 473
Mana: 182
HP Regen: 0.76
Mana Regen: 0.57
Attack Speed: 1.33
Armor: 1

Heronun Base özellikleri yukarıda görüldüğü gibi. Peki nedir bunların avantajları ve dezavantajları? Range gayet iyi. Ms normal. Her lvl aldığında toplam 6,2'lik bir stat yükselmesine sahip. Her lvl da agi yükselmesi de iyi. Base damage fazla yüksek değil. Hp si düşük. Manası az. Regen özellikleri ve armor da zayıf.

2. Heronun Skillerinin Tanıtımı

1. F®enzy

Razor vuruş hızını bir süreliğine arttırır, fakat bu süre içerisinde normalden fazla hasar görür.
Level1-Vuruş hızını %25 arttırır,fakat %5 daha fazla hasar alır.
Level2-Vuruş hızını %50 arttırır,fakat %10 daha fazla hasar alır.
Level3-Vuruş hızını %75 arttırır,fakat %15 daha fazla hasar alır.
Level4-Vuruş hızını %100 arttırır,fakat %20 daha fazla hasar alır.
Mana Cost: 80/ 90/ 110/ 130
Cooldown: 40

Bu skill harika bir hız skillidir. Bunu açtığınızda çok daha hızlı adam öldürebilir çok daha hızlı kule alabilirsiniz. Ayrıca siz attack yaptıkça belli bir şansla tutan şeyler (maim - bash vs.) frenzy sayesinde çok daha kolay tutabilir.


2.©hain Lightning


Razorun bu skillini belirli bir ünite üzerinde kullandığınızda, o ünite üzerine güçlü bir elektrik akımı atar. Bu akım her levelde daha fazla hasar verir ve alana daha çok yayılır.
Level1-75 hasar vurur,alandaki herhangi 3 üniteye daha yayılır.
Level2-150 hasar vurur,alandaki herhangi 5 üniteye daha yayılır.
Level3-225 hasar vurur,alandaki herhangi 7 üniteye daha yayılır.
Level4-290 hasar vurur,alandaki herhangi 9 üniteye daha yayılır.
Mana Cost: 90/ 105/ 125/ 145
Cooldown: 7

Bu skillin yüksek damage özelliği sayesinde creep öldürüp para kasabilir önünüzden kaçmaya çalışan heroları bu skille alabilirsiniz. Oyunun başlarında eğer ortada kasıyorsanız sekme özelliği sayesinde karşıya büyük problemler yaratabilirsiniz.

3.Unholy Fervor(pasif)

Bu skill pasif bir skilldir.Her levelde Razor'un yürüyüş hızını arttırma ve HP Regen özelliği sağlar.
Level1- %3 yürüyüş hızı,her saniyede 0.5 HP regen verir.
Level2- %5 yürüyüş hızı,her saniyede 1.0 HP regen verir.
Level3- %8 yürüyüş hızı,her saniyede 1.5 HP regen verir.
Level4- %10 yürüyüş hızı,her saniyede 2.0 HP regen verir.
Mana Cost: N/A
Cooldown: N/A

Bu skill sayesinde rakiplerinizi kovalarken veya onlardan kaçarken işiniz daha kolay olur. Ayrıca verdiği +2 hp regen sayesinde başlarda regen itemi almanıza gerek kalmayabilir.


4.Storm Seeker(pasif ulti)
Bu skill de pasifdir. 500 range içindeki alana yıldırım çarptırarak hasar görmelerini sağlar.
Level1-60 hasar verir.
Level2-90 hasar verir.
Level3-120 hasar verir.
Mana Cost: N/A
Cooldown: N/A

Bence etkin bir ulti. Bu ultinin en sevdiğim özelliği invislere de vurması. Örneğin invis olmuş bir Templar Asassin yada kumda saklanan bir Sand King'e bu ultiyle neler yapabilirsiniz. Birde bunu Radiance yaparak desteklerseniz gayet güzel olabilir. (bkz Bu heroya neler yapılabilir?) Ayrıca creep kesip para kasma konusunda size yararı dokunacağına şüpheniz olmasın.

3. Skill Dağılımı

Arkadaşlar ben buraya tek bir dağılım yazıcam fakat yanına bazı düşüncelerimi de ekleyeceğim. Ben oynarken bu skill dağılımı kullanıyorum genelde.

1. Chain Lightning
2. Unholy Fervor
3. Chain Lightning
4. Unholy Fervor
5. Chain Lightning
6. Storm Seeker
7. Chain Lightning
8. Unholy Fervor
9. Unholy Fervor
10. Frenzy
11. Storm Seeker
12. Frenzy
13. Frenzy
14. Frenzy
15. Stat
16. Storm Seeker
17 - 25. Stat

Neden böyle bir dağılım yaptık derseniz başlarda chain lightning ve unholy fervor' a vermemizin sebebi başlarda chain'in damagesi ile etkin oynamak ve ms'in arması ile regen bonusu sayesinde kacmanın kolaylaşması. Frenzye vermememizin sebebi başlarda az hp olacağımızdan, frenzy sayesinde bize daha fazla damage geleceğinden, ölmemizin kolaylaşması. Ben Razora başlarda stat vermeyi tercih ermiyorum çünkü başlarda verilmesi gerektiğini düşündüğüm skilleri var.


4. Bu Heroyla Neler Yapılabilir?

1. Power Treads
Gayet güzel bir hız itemi. Yeni versiyonda +10 istediğiniz stat'dan veriyor ve bunu istediğiniz zaman iteme tıklayarak değiştirebiliyorsunuz. (sanırım ). Tavsiyem ilk başlarda yapacağınızda str ile başlamanız sonradan bunu gerekirse agi'ye çevirmenizdir.

2. Vanguard
Damage block sayesinde canınızı kurtaracak, regeni bir diğer avantajı, hp bonusu da cabası. Bildiğiniz Vanguard işte...

3. Sange & Yasha
Razor hızlı bir hero olduğundan maim tutturma şansı daha fazla. Frenzy açtığınızda maim hakikaten karşıdaki heroyu öldürmenize acayip yarıyor. +16 str ve agi bonusu var. %10 attack ve ms bonusu var.

4. Boots of Travel
Travel yaparak yakalanamaz - kacırmaz bir hero olabilirsiniz.

5. Buriza Do Kyanon
Yüksek attack speediniz + Frenzy birleşince vuracağınız criticlerin haddi hesabı olmaz...

6. Monkey King Bar
Çok iyi bir attack itemi. Razor'un speedi ile 100 bonus damage'i birleşince karşıdaki heroların pek şansı kalmıyor...

7. Radiance
Bu item ultiniz için faydalı. Verdiği damage ayrı bir faydası %8 evasion da boş yere yediğiniz damageleri örtbas edebilir. (ama evasion butter ile muhakkak desteklenmeli)

8. The Butterfly
+30 agi + %30 attack speed + 30 damage %30 evasion... Daha ne istiyosunuz bir agi herosuna?

9. Mjollnir
Bu item ne zaman geldi hatırlamıyorum ama nispeten yeni sayılır. +35 damage +35 agi ve %20 şansla 200 damage içeren Chain Lightning atıyor. Static Charge özelliği var. Razor için birebir bir item. Chain Lightning skillinizi destekler nitelikte.

10. Hyper Stone / Assault
Hyper Stone verdiği attack speed bonusu ile razora çok uygun. Aldığınız Hyperi ilerde Assaulta çevirerek Assault'un armorundan ve auralarından yararlanabilirsiniz.
____________________

Sniper:

Hero Tanımı:

Saldırı Mesafesi: 550 | | Hareket Hızı: 290 | Birincil Vasıf: AGI
Str: 16 + 1.7 | Agi: 21 + 2.4 | Int: 12 + 2.6
Zarar: 36 - 42 | HP: 454 | Mana: 156
HP Yenilenmesi: 0.73 | Mana Yenilenmesi: 0.49
Atak hızı: 1.34 (+ 21% IAS) | Zırh: 2

Hero Skilleri:

ScatterShot[1.Skill]

İçleri şarapnel dolu topları havaya fırlatır.Toplar patlar ve hedeflenen 200 AoE lik alanda her biri 10-25 arası zarar verir.Binalara zarar verir.750 Menzil civarından atılabilir.1 saniye kullanılma süresi vardır.
Seviye 1 - 8 Şarapnel Topu.
Seviye 2 - 12 Şarapnel Topu.
Seviye 3 - 16 Şarapnel Topu.
Seviye 4 - 20 Şarapnel Topu.
Bu büyü Pıercing Zarar yapar.Yani Herolara normalden az vuracaktır.
Gerekli olan mana: 120
Tekrar kullanıma kadar geçen süre: 12
Son derece iyi bir farming yeteneğidir.4.seviyede düzgün atıldığı zaman 5 creepi de aynı anda paraya çevirecektir.Herolara atılması önerilmez
Headshot[2.Skill]
Doluş şüresi: 13 saniye

Kafaya atılan bu ateş ek zarar verir ve kısa süreliğine afallatır.
Seviye 1 - 30 Zarar, 25% şans, 0.1 saniye afallatma.
Seviye 2 - 30 Zarar, 30% şans, 0.1 saniye afallatma.
Seviye 3 - 40 Zarar, 35% şans, 0.2 saniye afallatma.
Seviye 4 - 50 Zarar, 40% şans, 0.2 saniye afallatma.
Gerekli olan mana: N/A
Tekrar kullanıma kadar geçen süre: N/A
Çok iyi bir yetenektir.Beklenmedik anda güzel bir zarar eklentisi verir.Oyunun sonlarına doğru itemlar ve AGl puanı ile yükselen Atak hızı sayesinde düşmanı yerinden kıpırdayamaz bir hale getirebilir.Ayrıca bu yetenek sayesinde Channeling büyülerini bozabilirsiniz

Pasive[Etkisiz]

Take Aim[3.Skill]
Kardel’in vuruş mesafesini pasif olarak arttırır.
Seviye 1 - 55 Saldırı Mesafesi ekler.
Seviye 2 - 110 Saldırı Mesafesi ekler.
Seviye 3 - 165 Saldırı Mesafesi ekler.
Seviye 4 - 220 Saldırı Mesafesi ekler.
Gerekli olan mana: N/A
Tekrar kullanıma kadar geçen süre: N/A
Kardel için önemli ve gerekli bir yetenektir.Uzaktan saldırılarını yapabilmesi sayesinde düşmanı kolaylıkla rahatsız eder,karşı taraftan gelebilecek büyüleri yemeyecek kadar uzaktan farming yapabilir.Dikkat edilmesi gereken şey ise bu yeteneği lvl 4 yaptığımızda Kardel’in sahip olacağı 770 Saldırı Mesafesi ,bu uzaklıktan öldürdüğü creeplerin deneyim puanları (EXP)larını alamayacağı anlamına gelir.Bu nedenle genellikle 3. seviyede bırakılması akıllıcadır.


Passive

Assassinate[4Skill=Ulti]

Devasa bir mesefeden , bir hedefe yüksek zarar veren bir top fırlatır.
Seviye 1 - 1500 mesafeden 350 zarar verir, 1.7 saniye kullanılma süresi vardır.
Seviye 2 - 2000 mesafeden 505 zarar verir, 1.6 saniye kullanılma süresi vardır.
Seviye 3 - 2500 mesafeden 655 zarar verir, 1.5 saniye kullanılma süresi vardır.
Gerekli olan mana: 175 / 275 / 375
Tekrar kullanıma kadar geçen süre: 30 / 20 / 10
Çok iyi bir son vuruş yeteneğidir.Ayrıca Mana yükseltmek için item yapmış olan kardel oyuncuları için karşı tarafı kolaylıkla rahatsız edebilecekleri bir yetenektir.Çok düşük bir yeniden kullanım süresi bulunur.Zarar’ı da çok iyi bir değerdedir.


Bu Heroya Ne Yapılır :

Monkey King Bar / Cranium Basher : Sahip olduğunuz Headshot stunının yanında size ek stun şansı sağlayacak olan bu itemlardan 1. tercih Monkey King Bar olmalıdır.Basher Saldırı Mesafesi kahramanlarda melee’ler kadar iyi bir etkiye sahip değildir.Ayrıca MKB’den gelecek olan Atak hızı artışı da küçümsenecek bir oran değildir

Sange&Yasha : Maim getirisi,orta miktarda her özelliği yükseltmesi ile Kardel için gerekli olan tüm ögeleri orta miktarda da olsa sağlayacaktır.Ucuz itemlar sayesinde yapılması,zor farming yapan ve çokça baskın yiyen oyuncular için iyi bir seçim olacaktır


Lothar’s Edge : Herhangi bir doğal kaçış mekanizması bulunmayan Kardel için iyi bir seçim olacaktır.Hem ek zarar hem de zor durumda kolaylıkla kaçmasını sağlayacaktır


Bots Of Travel : Daha fazla Creep kesebilmek,koridorlara hükmederek daha iyi para kazanabilmenin yanında kaçış mekanizması olmayan Kardel'in daha rahat kaçmasını ve düşmanlarını kaçırmadan kovalamasını sağlayacaktır

Luna MoonFang - The Moon Rider

Özellikleri :
Saldırı Mesafesi: 330 | | Hareket Hızı: 320 | Birincil Vasıf: AGI
Str: 15 + 1.75 | Agi: 22 + 2.8 | Int: 16 + 1.85
Zarar: 33 - 39 | HP: 435 | Mana: 208
HP Yenilenmesi: 0.7 | Mana Yenilenmesi: 0.65
Saldırı hızı: 1.33 (+ 22% IAS) | Zırh: 4.1

Skiller
Lucent Beam
Luna Ay’ın enerjisine konsantre olur ve bu enerjiyi bir düşmana yollar.

Seviye 1 - 75 Zarar.
Seviye 2 - 150 Zarar.
Seviye 3 - 225 Zarar.
Seviye 4 - 300 Zarar.

Mana: 95/ 110/ 125/ 140
CD: 7

Luna’nın oyun başında sahip olduğu tek saldırı büyüsüdür.Düşük mana harcadığı ve Luna’nın manaya duyduğu ihtiyaç az olduğu için sıklıkla kullanılabilir.

Moon Glaive
Luna’nın birden çok üniteye aynı anda saldırabilmesini sağlar. Düşmanlardan seken bu normal saldırı her sekmede %40 zarar kaybeder.

Seviye 1 - Luna her saldırı ile 2 düşmana vurur.
Seviye 2 - Luna her saldırı ile 3 düşmana vurur.
Seviye 3 - Luna her saldırı ile 4 düşmana vurur.
Seviye 4 - Luna her saldırı ile 5 düşmana vurur.
Mana: N/A
CD: N/A

Luna’nın düşük saldırı mesafesi eksikliğini kapatabilecek bir özelliktir.Raslantısal olarak iyi bir Farming yapmanızı sağlar,aynı zamanda Creeplere yakın durmak zorunda olan rakipleri rahatsız eder.

Lunar Blessing
Yakında bulunan Menzilli saldırı yapan üniteler Ay’ın gücüne sahip olurlar.

Level 1 - Menzilli saldırıların temel gücünü 6% arttırır.
Level 2 - Menzilli saldırıların temel gücünü 13% arttırır.
Level 3 - Menzilli saldırıların temel gücünü 20% arttırır.
Level 4 - Menzilli saldırıların temel gücünü 27% arttırır.
Mana: N/A
CD: N/A
Sadece taban zarara ek zarar sağladığından ötürü çok kullanışlı bir özellik değildir.Fakat çok kişilik koridorlarda eğer yanınızda Menzilli saldırı yapan başka bir kahraman varsa kullanılabilir.Traxes’in ve Vengeful’un auraları ile beraber iyi bir sonuç verecektir.

Eclipse
Ay’ın büyüsüne seslenerek Luna’nın 450 AoE yakınında bulunan düşmanlara yüksek konsantre Lucent Beam patlamaları yağdırır.Eğer Luna büyüyü yaptıktan sonra ölürse öldüğü alanda bu patlamalar devam edecektir.

Seviye 1 - 4 adet Lucent Beam çağırır.
Seviye 2 - 7 adet Lucent Beam çağırır.
Seviye 3 - 10 adet Lucent Beam çağırır.

Mana: 250/ 350/ 450
CD: 140/ 120/ 100

Luna’yı Luna yapan özellik olarak değerlendirilebilir.Çok yüksek toplam zarara sahiptir.Kullanılırken dikkat edilmesi gereken şey rakibin yakında olması ve mümkünse Creeplerden uzak bir yerde olmasıdır.Bunun nedeni bu patlamaların rastgele olarak yağmasıdır.Örneğin bir rakiple alt Rune kısmında karşılaştınız ve yanında herhangi bir dostu bulunmamakta.Bu durumda Eclipse’i açtığınız zaman normal koşullarda rakibiniz tüm patlamaları %100 yiyecektir.Fakat creeplerin yanında açarsanız çok örneğin 4 creep ve 1 hero,düşman heronun bu patlamalar tarafından vurulma olasılığı %20’ye düşecektir.

Luna’nın Görevi nedir ?
Luna takım savaşlarında güçlü ultisi ile iyi bir etki yaratabilir.Ayrıca teke tek ,creepsiz karşılaşma durumlarında çoğu kahramanı kolaylıkla alacaktır.Aurası ile Menzilli saldırıya sahip karakterlere ek zarar sağlayacaktır.Çabuk öleceği için kaçak oynanması tavsiye edilir.

Yeteneklerin Dağıtımı :
Lucent Beam ve Moon Glaive oyunun başlarında fullenebilir.Bunların yanında Attribute bonusları vermek Lunar Blessing puanlarından daha yararlı olacaktır.Ultimate özelliği 6, 11 ve 16 lvllarında hemen alınmalıdır.
Oyunun başında eğer karşınızda kısa sürede iyi zarar verebilen zorlu erken oyun karakterleri varsa Glaive yerine Stats verin.Nitekim Luna çok düşük bir Hp’ye sahiptir.Eğer 2 kişilik bir koridordaysanız ve yanınızda başka bir Menzilli saldırıya sahip karakter daha varsa Lunar Blessinge daha erken seviyelerde verebilirsiniz.

Item Seçimleri :
Bots Of Travel : Luna’nın zaten yüksek hızını daha da yükseltecek ve ona oyun boyunca daha iyi bir rol sağlayacaktır.Ayrıca gerek kaçışlar gerekse rakibi ultimate etkisinden kaçırmamak adına çok yararlı bir seçim olacaktır.

Lothar’s Edge : Luna’ya hem agility verecektir.Hem de windwalk sayesinde düşmanlarını belli etmeden yalnız yakalamasını sağlayacaktır.Başka bir kullanımı da Eclipse açtıktan sonra Lothar’ın kullanımıdır.Siz bu esnada görünmez hale geçerken düşmanlarınızın kafalarına patlamalar yağmaya devam edecektir.Ayrıca Lothar çoğu durumda kaçışınızı kolaylaştıracaktır.

Mask of Death / Helm of Dominator / Satanic : Glaive yeteneği ile uyum sağlayan bu enerji çalmak üzerine kurulu itemlar sayesinde Luna’nın koridorunda duruş süresi artacaktır.Glaive ile her sekiste enerji çalıcı etki devam etmese de sekmeler devam edecek ve ilk çarptığı hedeften Hp çalacaktır.

Aghanium Scepter : Luna’nın Eclipse’ini güçlendirmesi ve verdiği düşük HP dışında çok bir işe yaramasa da Eclipse üzerine oynayan oyuncular için iyi bir seçim olacaktır.Nitekim Aganim Eclipse’i yüksek oranda güçlendirmektedir.

Guinsoo's Scythe of Vyse : Eğer destek tabanlı bir Luna oynuyorsanız hem takımınız hem sizin için iyi bir seçenek olacaktır.Yine de eğer bu itemı yapacak başka bir hero varsa Guinsoo temel seçimlerinizden biri olmamalıdır.

The Butterfly : Atak hızı,hareket hızı,daha fazla atak savurma şansı ile uzayan oyunlarda iyi bir itemdır.Luna dea özellikle savaşlarda tüm zararı üzerine aldığı için daha efektif bir atak savurma yeteneğine ihtiyaç duyacaktır.

Morphling The Morphling

Menzil: 350 | | Ana Yürüme Hızı: 285 | Öncelikli Özelliği: AGI
Base Statları + Level Başına Aldığı Stat:
Str: 19 + 2 | Agi: 19 + 3 | Int: 17 + 1.5
Damage: 34 - 43 | HP: 511 | Mana: 221
HP Regen: 0.82 | Mana Regen: 0.69
Vuruş Hızı: 1.43 sec (+ 19% IAS) | Armor: 3.7 (18% Reduction)

Base Statlarının Avantajları:
- Level başına gelen statların yüksek olması (toplamda 6.5)
- Blink tarzı bir spell ve Morph özelliği sayesinde öldürülmesinin imkansız olması.
- Late Game'de (oyun sonu) çok güçlü olması.

Base Statlarının Dezavantajları :
- Düşük movement speed'i.
- 4 active skill'i ve mana gereksinimi olan bir hero için düşük intelligence.

Skiller:
[W]aveform
Morphling tıkladığınız yere doğru blinklenirken, yolu üzerinde 200 aoe içindeki herkese damage verir.
Level 1 - 100 damage.
Level 2 - 175 damage.
Level 3 - 250 damage.
Level 4 - 325 damage.
Mana Cost: 140/155/160/165
Cooldown: 10
Waveform ne işe yarar? : Bu skill oyun başında 2 amaca hizmet eder. Birincisi, kısa menzil içinde blink ihtiyacı, ikincisi'de yüksek damage'ıyla şanslı kill'ler yapabilmenizdir.

Adaptiv[e] Strike
Eğer o an Base Strength'iniz (Mesela 25+6 str varsa 25=Base Strdir) Base Agility'nizden büyükse, tıkladığınız ünite 2.6 saniye stun olur ve hafifçe knockback yer. Eğer base Agility'niz Str'den daha büyükse o zaman bu skill düşmana o anki Agility'nizin 2.6 katı + 120 damage verecektir.
Level 1 - 30 + 1.4x Agility damage'ı verir veya düşmanı 1.4 saniye stun eder ve hafifçe knockback eder.
Level 2 - 60 + 1.8x Agility damage'ı verir veya düşmanı 1.8 saniye stun eder ve hafifçe knockback eder.
Level 3 - 90 + 2.2x Agility damage'ı verir veya düşmanı 2.2 saniye stun eder ve hafifçe knockback eder.
Level 4 - 120 + 2.6x Agility damage'ı verir veya düşmanı 2.6 saniye stun eder ve hafifçe knockback eder.
Mana Cost: 100
Cooldown: 20
Adaptive Strike ne işe yarar?: Bu skill'i oyun ortası / sonu almak daha mantıklıdır çünkü morphling'in damage'ını maksimize etmek için stat puanlarına ihtiyacınız var. Dolayısıyla bu skill'e oyun ortalarına kadar vermemeniz tavsiyemdir. Sonrası ise stun ve damage için kullanabilirsiniz. Oyun sonunda agility'niz yükseleceğinden extra, fazla damage verir. Ayrıca str'nizin agility'nizden yüksek olduğu kaçma anlarında stun çok işinize yarar.

[M]orph
Kısaca base str'niz ve agility'nizi birbirine çevirebilme yeteneğidir.
Level 1 - Saniyede 2 STR/AGI
Level 2 - Saniyede 4 STR/AGI
Level 3 - Saniyede 6 STR/AGI
Level 4 - Saniyede 8 STR/AGI
Mana Cost: 20
Cooldown: Yok
Morph ne işe yarar? : Morph heronuza esneklik sağlar. İstendiğinde kuvvetli bir tank, istendiğinde az canlı ama yüksek damage'lı bir damager olabilirsiniz. Combat içinde anında hp çevirerek ölmenizi engelleyebilirsiniz. 4 verilmiş bir morph en iyi damager heroların en acımasız skillerine bile dayanabilecek, sizi 10-15 saniye içerisinde 4 bin hit pointli bir str herosuna çevirebilecektir.

[R]eplicate
Morph düşman veya dost herhangi bir heroyu (kendisi hariç) kopyalar. Ayrıca morph bu kopyaya istediği zaman ışınlanabilir. Kopya normalin %50 damage'ını vurur.
Level 1 - Kopya 30 saniye sonra yok olur.
Level 2 - Kopya 45 saniye sonra yok olur.
Level 3 - Kopya 60 saniye sonra yok olur.
Mana Cost: 200
Cooldown: 120
Replicate ne işe yarar? : Replicate'i, çoklu combatlarda yüksek damage veren, düşmanın birincil hedefi olan dost heroyu kopyalayarak kullanmak onu en efektif kullanma biçimidir. Hem dost heronuzun yüksek damage'ından yararlanır, hem de düşmanı hangi heronun gerçek olduğu hakkında bir süre şaşırtmış olursunuz. Ancak early game'de morph'un ihtiyacı olan stat olduğundan, ultimate'e oyun sonu verilir.


BÖLÜM 2 - Skill Orderı Nasıl Olmalı?

Morphun erken oyunda öncelik duyduğu skiller attribute (+) ve Waveform'dur. Bunun nedeni yüksek mana / hp / agility ihtiyacı ve Waveform'un damage'ının yüksek tutulması gerekliliğidir. Bunun yanında, adaptive strike'ın damage'ı düşük kalacaktır. Ultimate ise Morphlingin oyun başı ihtiyacı olmadığı bir skilldir. Morph ise combat içinde kullanılacak olduğundan kesinlikle gereklidir.

Tavsiye Ettiğim Skill Orderı:
1 - Waveform
2 - Stats
3 - Waveform
4 - Morph
5 - Waveform
6 - Stats
7 - Waveform
8 --> 10 - Stats
11 - Morph
12 --> 15 - Stats
16 - Morph
17 ---> 20 - Adaptive Strike
21 - Morph
22 --> 24 - Replicate
25 Stats

Gerekli İtemlar Sırasıyla Şunlardır:
1 ) POWER TREADS

Neden? : Çünkü verdiği movement ve attack speed'le PT, agility herolarının olmazsa - olmazıdır.
2 ) VANGUARD

Neden? : Çünkü oyun başı yapması kolay bir item olan vanguard'ın her bir özelliği ölümcül. Yeteri kadar STR'yi AGİL'e çevirebilmek için gerekli. Erken oyunda düşük bir hp ile gezileceğinden, regeni çok efektif. Yine aynı düşük hp yüzünden, 35 damage block özelliği hayat kurtarır. Ayrıca oyun ortası, mophlingin tower / hero tanklama görevine soyunabilmesi için gereklidir.
3 ) EYE OF SKADİ

Neden? : Çünkü morplingin en önemli açığını, yani düşmanı kovalayamama - yakalayamama açığını en iyi şekilde kapatan itemdır. Ayrıca verdiği yüksek statlar çok işlevseldir. Oyun sonunda morplinge ihtiyacı olan extra hit pointi sağlar.

Yapılması Şart Olmayan, Ama Morplinge Yarayan Diğer İtem Alternatifleri Önem Sırası İle Şunlardır:
1) LİNKEN'S SPHERE
Neden? : Karşıda targeted damage / stun skilleri olan herolar varsa yapılması mantıklıdır. Verdiği +15 all stat, morphlingin ihtiyacıdır. Regen yine başka bir ihtiyacıdır.

2) BUTTERFLY
Neden? : Karşıda hızlı attack speed'li agility veya fazla vuran str heroları varsa, Evasion çok işinize yarayacaktır. Ayrıca verdiği attack speed, Eye Of Skadi'nizi, verdiği yüksek Agility ise Adaptive Strike skill'inizi daha efektif kılacaktır.

3) SANGE&YASHA
Neden?: Çünkü Eye Of Skadi slow efektiyle beraber çalışabiliyor. Ucuza, paranız oldukça item alıp yapabileceğiniz bir item. Bu da ölüm sonunda kaybedilen parayı azaltıyor. Ve elbette movement speed/attack speed bonusu, agility ve str bonusu vazgeçilmez.

4) BRUIZE DO KYANON
Neden? : Çünkü bu item bütün agility herolarına yakışır. Saf damage istiyorsanız Kyanon'dan ötesi yok.

5) MONKEY KING BAR
Neden? : Karşıda Channeling spelli olan crystal maiden, pugna gibi herolar varsa bu item sayesinde channeling speller kesilecektir. Ayrıca yüksek damage ve attack speed bonusu, morph tarafından kullanılabilir.

6) CRYNIUM BASHER:
Bundan iki tane yapmanız yüksek attack speed'inizle düşmanı yarı-stunlock edebilir, kaçmasını veya size vurmasını önleyebilirsiniz.

Tüm forumdan rastgele konular:

 • » Her Resette 1.Karus 1.Human Kral Yapma...
 • » Programlar Bölümü İndexi
 • » Pwnage Pk Movie IV - Mixed Job
 • » Knight hakkinda sorunlar
 • » Ourkonline.Net -> Geri Döndü !! Göreve...
 • » Toplu taşıma araçlarında sinir eden...
 • » Gönüllü Moderator
 • » ERU Online - Official 25 Eylül 2015 -...
 • » WeeSauR First Pk Movie Rosetta
 • » 1299 baslangic item editor(byspawn)

Aynı kategoriden rastgele konular:

 • » WarCraft3 & Dota Oynayanlar Oynamaya...
 • » Dota Online GamePlay
 • » League Of Legends Dota nın Gelişmiş...
 • » WarCraft3 & Dota Oynayanlar Oynamaya...
 • » DotA nedir ? Nasıl oynanır ?
 • » Warcraft [Dota]