“Bu maçta en büyük görev taraftarımızın”16 Eylül 2009 Çarşamba

- Twente maçıyla Avrupa Ligine başlıyoruz. Neler söyleyeceksin?
- Tabii çok önemli bir lig… Bu sene değişmiş bir şekilde futbol sevenlerin karşısına çıkıyor. Sezona herkesin bildiği gibi çok iyi bir başlangıç yaptık. Gerek lig gerekse Avrupa grup eleme maçları olsun... Bunun devam gelmesi adına iyi de çalışıyoruz. İyi başlangıcın devamında da Avrupa Ligi ön elemesinde göstermiş olduğumuz performansı grup maçlarına yansıtacağız. Ama daha zor rakipler bizi bekliyor. Daha önemli maçlar bizi bekliyor.

- Yarın nasıl bir maç olacak Emre sence?
- Zor bir maç olacak. Bunun zaten hepimiz bilincindeyiz. Ne yazık ki ülkemizde iyi bir kura çektiğimizde herkes bunu çok kolay grup, çantada keklik grup gibi yorumluyor. Ama ben hiç bir Türk takımının bunu böyle düşünmemesi gerektiğini düşünenlerdenim. Şu an oynayacağımız takım hem kendi liginde ilk 3 sırada olan takımlardan bir tanesi. Geçen sene ligi 2. olarak bitirmiş bir takım. Başlarında İngiltere'den tanıdığım çok önemli bir teknik direktör var. Daha öncede İngiltere milli takımını çalıştırmıştı. Bence iyi ve genç bir kadroya sahipler. Kolay bir maç olmayacak. Total futbolun gerektirdiği her şeyi yapmaya çalışan bir takım olacak karşımızda diye düşünüyorum. Biz kendi saha ve seyirci avantajımızı kullanarak bu maçtan galip gelmek isteyen tarafız. İnşallah kazan ve gülen taraf biz oluruz... Maç sadece sahadaki oyuncularla değil, tribündeki taraftarlarla da oynanıyor. Elimizden geleni yapmalıyız çünkü bu bir puan maçı.

- Taraftarımıza söylemek istediğin bir şey var mı?
- Saha içinde elimizden geldiğince birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Taraftarımızın burada çok daha farklı bir görevi var. Gerçekten her şey iyi güzel gidiyor ama geçen sene sıkıntılı dönemlerde taraftarlardan yükselen bir olumsuz ses bile bizi saha içinde etkiliyordu. Ama bu sene çok şükür her şey iyi gidiyor. Taraftarımızın da desteği bize gerçekten çok iyi. Bu anlamda onların bize çok ciddi destek olmaları lazım… Sonuçta kendi sahamızda oynuyoruz. Ve biz taraftarımızın hata yaptığımızda dahi arkamızda olduğunu bilirsek herkes daha fazla sorumluluk alacaktır saha içinde. Ben taraftarımızdan da özellikle bunu rica edeceğim. Çünkü onlara yakışan da bu... Takımın ya da futbolcunun göstermiş olduğu kötü performansta ona bir destek olmaları. Fenerbahçe taraftarı zaten bunu daha önce çok yapmış bir taraftar. İnşallah yarın da bize bu anlamada destek olacaklardır. Belki onların bu desteğine kalmadan herkes iyi bir performans sergileyecektir. İnşallah bu olur. Sonuçta bizim taraftarlarımız bunu daha önce yaptı. Yine yarın böyle bir durumda kalırsak en büyük isteğimiz onların bize destek olması...

- Galibiyeti getirecek en önemli faktörler neler olacak sence?
- Böyle maçlarda eğer erken gol bulursanız avantajlı duruma geçersiniz. Çünkü biz önümüzde çok kapanan karşı takımlara karşı etkili olsak ta golü bulduktan sonra çok daha rahat bir görüntü sergiliyoruz son maçlarda. İnşallah ilk golü bulan taraf biz olursak kilit açılır. Olacaktır bu. Genç bir takım var karşımızda. Taraftarımızın oluşturacağı baskıyla da inşallah skor da elde ederiz. Ama dediğim gibi kolay bir maç olmayacak. Belki bu senenin en zor maçı olacak diye düşünüyorum ben. İnşallah herkesin beklediği galibiyeti alırız. Bu grup maçlarına iyi bir başlangıç yaparız.

- Takımın havasını bize anlatır mısın?
- Gördüğünüz gibi idmanlar keyifli geçiyor. Herkes eğlenceli. Biz milli takım kampına gitmiştik. Orada takımdan biraz ayrı kalmıştık. Geldiğimizde herkesin neşesi yerindeydi. Oynayan oynamayana herkes birbirine destek veriyor. Özellikli bu olay hocamızın gelmesiyle çok oturdu takımda. Bu çok önemli bir duru. Her takımda zaman zaman oynayan ve oynamayan oyuncular olacaktır ama birbirine destek vermesi takımın çok önemli. Ben takımın havasını çok iyi görüyorum. Ama ben Fenerbahçe'ye geldiğimden beri özellikle dikkatimi çeken bir şey var. Soyunma odasındaki hava o gün maça yansıyor. Yarın soyunma odasında hava ciddi ve konsantre olmuş şeklinde olur. Umarım o da maça yansır.

- Emre'yi biz sezon başından beri Avrupa maçı, lig maçı, milli maçlar derken hiç durmadan koşan bir Emre gördük ve her seferinde de üstünde büyük bir yük vardı. Haksızlık da olsa kırmızı kart gördün ve bu hafta oynayamadın dinlendin. Şimdi dinlenmiş ve futbolu özlemiş bir Emre'den biz çok daha fazla bir performans mı bekleyeceğiz?
- Tabii talihsiz bir olay yaşadım. Kimseyi hatalı olarak görmüyorum. Benimde hatalarım var. Yine hatalar yapmaya devam edeceğim. Bu kadar uzun süre takımımı yalnız bırakma gibi bir isteğim hiç bir zaman olamaz. Çünkü bende fizik olarak iyi bir durumdaydım. 2-3 idman kaçırınca bile insan üzülüyor. Düşünün 2-3 maç kaçıracak olmak daha fazla üzüyor beni. Bu anlamda bende diğer arkadaşlarıma oranda daha dinlenmiş çıkacağım. Herkesin beklediği yine ben takımım için mücadelemi ortaya koyacağım. Gerisi zaten gelecektir saha içinde. Ama mücadele etmemiz gereken maç. Avrupa gerçekten çok farklı. Türkiye liginde bazı maçlarda temponun düştüğü dönemler oluyor ama. Bence yarın temponun düşmeyeceği zamanlarda olacak. O dönemlerde takımda sadece ben değil inşallah tüm arkadaşlar da iyi mücadele edecektir.

Tüm forumdan rastgele konular:

 • » Primeworld 'thrones' v2090 pk...
 • » 2 Farklı Ko Editör--
 • » ServerKur.Net # [ 1299 & 1453 ] Knight...
 • » DEV PAYLAŞIM Shelleri -> Rebirth Krowaz...
 • » NP Transferini Önlemek
 • » Knight Online RebeLBLuE Pk Movie III...
 • » Flame Ring & Imir Ring & Shio Tears -...
 • » SexyKO Panel Yeni Tema 2016 özel
 • » ozcan deniz - zorun ne benle ask
 • » PK Server qatd

Aynı kategoriden rastgele konular:

 • » Fenerbahçe 5-2 Sivasspor | 31 Ağustos...
 • » FENERBAHÇE Google!!! Çok güzel!!...
 • » Fenerbahçe 2-0 Galatasaray / GS TV'de...
 • » Fenerbahçe'nin son bombası Niang
 • » Fenerbahçe'nin En Güzel 5 Golü
 • » Güiza ve Kazım pek keyifli
 • » F.Bahçe tesislerine onay çıktı!
 • » Dümeni şampiyonluğa kırdı: 1-0
 • » Sözümüzün Arkasındayız !
 • » Kuralar, 28 Ocak Perşembe günü çekilecek